Letadlo

Na čem létáme

Cessna C172RG OK-LTA

Klasická 172-ka vybavená zatahovacím podvozkem a stavitelnou vrtulí. V kombinaci se silnějším motorem ideální letoun pro leteckou turistiku. Jedná se o provozně nejlevnější komplexní letoun na trhu. Naše RG-éčko je vybavené a schválené pro lety podle přístrojů (IFR), má systém indikace blesků stormscope, autopilota a unikátní přídavné nádrže, které mu umožňují doletět až 1850 km daleko při výdrži až 8 hodin! Letoun je samozřejmě havarijně pojištěn.

Cessna C172RG OK-LTA Cessna C172RG OK-LTA

Cessna C172N OK-JKV

Čtyřmístné letadlo s pevným podvozkem a vrtulí, vhodné díky svým nenáročným vlastnostem především k základnímu výcviku a výcviku létání v noci. Letoun má rozsáhlé navigační vybavení a lze ho využívat i pro cestování. Každý profesionální pilot začínal na letounu, jako je tento!

Cessna C172N OK-JKV Cessna C172N OK-JKV

Cessna C172M OK-GKH

Čtyřmístné letadlo s pevným podvozkem a vrtulí. Letoun OK-GKH je vybaven rozsáhlým zařízením pro nácvik radionavigace. Slouží jak pro výcvik ve dne, tak pro létání v noci. Letoun je také vhodný pro letecké výlety na kratší a střední vzdálenosti. Havarijní pojištění je samozřejmost.

Cessna C172M OK-GKH Cessna C172M OK-GKH

Cessna F150M OK-TEK

Dvoumístný výcvikový letoun s pevným podvozkem a vrtulí. Nejrozšířenější výcvikové letadlo na světě, na kterém se vyškolily desetitisíce profesionálních pilotů. Tento letoun je pro svoje příjemné letové vlastnosti vhodný především v začátcích létání.

Cessna F150M OK-TEK Cessna F150M OK-TEK

Zlín Z-526F OK-IZZ

Dvoumístný akrobatický letoun české výroby. V naší letecké škole je používán hlavně k nácviku vývrtek při základním výcviku a výcviku letového instruktora. Pro sólové létání letoun nepůjčujeme.

Zlín Z-526F OK-IZZ Zlín Z-526F OK-IZZ

Zlín Z-142 OK-MNB

Dvoumístný výcvikový letoun s pevným podvozkem a stavitelnou vrtulí. Letoun je oblíbený především pro své letové vlastnosti – vyšší výkon motoru společně se sportovním vzhledem letounu vyvolává dojem malé stíhačky. Vždyť na stejném letounu cvičí své piloty i naše armáda!

Zlín Z-142 OK-MNB Zlín Z-142 OK-MNB

Zlín Z-43 OK-WOI

Čtyřmístná verze letounu Zlín Z-142. Letoun si zachovává své výborné vlastnosti mrštného sportovního letadla, přitom s ním můžete svézt celou rodinu. Je také vhodný pro cestování. Stroj s poznávací značkou OK-WOI má rozsáhlé radionavigační vybavení a je nejlépe vybaveným letounem Z-43 u nás!

Zlín Z-43 OK-WOI

Samba XXL – ultralehký letoun

Dvoumístný výcvikový ultralehký letoun s pevným podvozkem a stavitelnou vrtulí. Letoun vyniká vysokou cestovní rychlostí a nízkými provozními náklady.

Zlín Z-142 OK-MNB Zlín Z-142 OK-MNB

Simulátor ATR 42 FTPT II

Profesionální a certifikovaný simulátor dopravního letounu ATR 42/72, používaný především k výcviku IFR, Obchodních pilotů a letových instruktorů. Zařízení je k dispozici i pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet řídit dopravní letadlo.

Simulátor ATR 42 FTPT II Simulátor ATR 42 FTPT II